AioCare informacje

Mobilny system spirometryczny AioCare, stworzony przez polską firmę Healthup to najwyższej jakości urządzenie medyczne, pozwalające na diagnozę zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Mobilny spirometr jest połączony z łatwymi w obsłudze aplikacjami (dla lekarza i pacjenta) oraz panelem analitycznym i algorytmami, które pozwalają na pogłębione analizy wyników badania i na bieżąco monitorowanych parametrów stanu zdrowia. Atutami rozwiązania są również ergonomia i design, czyniące AioCare urządzeniem przyjaznym pacjentowi i łatwo dostępnym.

Badanie spirometrem

System AioCare umożliwia także pomiar tętna, a czujniki środowiskowe sprawdzają automatycznie ciśnienie, temperaturę i wilgotność otoczenia. To dane, które dziś wpisywane są do spirometrów ręcznie.

System składa się z przenośnego spirometru, połączonego bezprzewodowo z dedykowaną aplikacją dla lekarza i aplikacją do ściągnięcia z AppleStore i Google Play dla pacjenta. Całość uzupełniają zaawansowane algorytmy i panel analityczny. Badania kliniczne przeprowadzone przez Spółkę HealthUp potwierdziły dokładność i jakość badania z użyciem AioCare, identyczną ze spirometrami szpitalnymi. Lekarze chętni do wzięcia udziału w programie ambasadorskim i przetestowania spirometru, proszeni są o kontakt bezpośredni z producentem AioCare - firmą HealthUp, poprzez stronę internetową www.aiocare.com.

AioCare umożliwia lekarzom oraz pacjentom chorym na astmę/POChP:

 
  • monitorowanie funkcji układu oddechowego
  • wykonanie precyzyjnego badania w dowolnym czasie i miejscu
  • szybką diagnozę
  • zapisywanie wyników
  • bezpośrednią konsultację wyników z lekarzem
Urządzenie AioCare

HealthUp (producent AioCare), został założony w roku 2014 przez lekarza Łukasza Kołtowskiego, pasjonata mHealth oraz Piotra Bajtałę, entuzjastę nowych technologii, design directora. Spółka w roku 2015 zdobyła inwestycję kapitałową od Joint Polish Investment Fund na działania z zakresu badań i rozwoju nad innowacyjnym mobilnym spirometrem. Obecnie wchodzi w fazę komercjalizacji rozwiązania i ekspansji globalnej.

Dodatkowe informacje:
www.aiocare.com

TEST POCHP

Sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka POChP

Problemem zdiagnozowania POChP jest to, że w początkowym okresie choroby może nie dawać specyficznych objawów i łatwo pomylić ją z innymi schorzeniami.

Zrób test